Wybielanie zębów

Nasz gabinet oferuje dwa rodzaje wybielania zębów. Jest to wybielanie nakładkowe – domowe oraz gabinetowe (preparatem Philips ZOOM!. Bez względu na rodzaj wybielania, przed każdym zabiegiem zalecamy zdjęcie kamienia, czyli tzw. skaling oraz konsultację ze stomatologiem, aby wykluczył ewentualne przeciwwskazania. Warto pamiętać, że martwych zębów nie wybielimy żadną z tych metod. W takim przypadku preparat wybielający wprowadzany jest do, wewnątrz, czyli do kanałów zęba. Ani metoda nakładkowa, ani laserowa nie wybieli także wypełnień, mostów i koron. Jeśli występują one w widocznym miejscu, ich wymiana może okazać się konieczna, aby po wybielaniu zęby miały jednolity odcień.

Pacjent zdecydowany na wybielanie zębów musi liczyć się z obostrzeniami związanymi z dietą (tzw. białą dietą) i bezwzględnie zrezygnować z palenia tytoniu. W przeciwnym razie efekty mogą zniknąć bezpowrotnie.

Wybielanie w gabinecie preparatem PHILIPS ZOOM!

To technika niemal natychmiastowego wybielania zębów. Zabieg trwa ok 2,5 godziny, a po wszystkim zęby mogą być jaśniejsze nawet o KILKA tonów. Ta metoda najlepiej wybiela zęby przebarwione częstym piciem kawy i herbaty, paleniem tytoniu.

Technologia zimnego światła jest w pełni bezpieczna, komfortowa i nie dociera do nerwów. Środek wybielający nie podrażnia ani zęba ani szkliwa.

Zabieg wybielania zębów nie jest bolesny, stosowany preparat wybielający PHILIPS ZOOM! nie wywołuje nadwrażliwości w trakcie ani po zabiegu.

Nakładowe wybielanie zębów – metoda domowa ( PHILIPS Nite White, Day White)

Korzystając z tej metody, pacjent musi pojawić się w gabinecie na wizycie polegającej na wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań oraz wykonaniu wycisków zębowych, z których zostaną zrobione przezroczyste nakładki. Tego samego lub następnego dnia pacjent otrzymuje nakładki, żel wybielający oraz szczegółową instrukcję, jak należy postępować w kolejnych tygodniach.

Po zakończonym wybielaniu zęby będą już zawsze bielsze niż przed zabiegiem. Efekt wybielania utrzymuje się kilka lat. Po tym czasie można powtórzyć zabieg, a dzięki posiadanym nakładkom, cały proces przebiega szybciej i sprawniej.

Preparaty do wybielania zębów metodą PHILIPS Nite White zawierają w składzie nadtlenek karbamidu, który usuwa wszelkie przebarwienia zębów i nadaje im jasny, świeży odcień. Z kolei innowacyjny składnik żelu – amorficzny fosforan wapnia, posiada właściwości odbudowujące szkliwo, wytwarzając na zębach nową powłokę. Ten komponent znacznie też minimalizuje istniejące ryzyko nawrotu przebarwień. Dzięki zawartości fluoru i azotanu potasu, preparat Nite White praktycznie całkowicie eliminuje występowanie nadwrażliwości wybielanych zębów, które często towarzyszy różnorodnym zabiegom wybielania.

Wybielanie zębów martwych

Wybielanie zęba martwego polega na wprowadzeniu do wnętrza zęba specjalnego preparatu, który wybieli ząb od środka. Żel nakłada się bezpośrednio do komory zęba, po czym ubytek, zamyka się tymczasowo opatrunkiem. Po kilku dniach sprawdzamy postępy wybielania – w razie potrzeby powtarzamy zabieg.